İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Sevgi YÜCEL 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Yarıyıl Tatili Mesajı

Sayın kaymakamım, Şube müdürlerimiz, Okul Yöneticilerimiz, 

Kıymetli Öğretmenlerimiz

Değerli Velilerimiz

Sevgili Öğrenciler 

 

Bugün, Eylül ayında başladığımız dört aylık bir dönemin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi okul, çocuklarımızın çok yönlü yetişmeleri açısından uygun olanakları sağlayan genç beyinlere bilgiyi, insanlığa saygıyı, ülkesini ve milletini sevmeyi öğreten kurumdur. Aile ve okul, çocuğun yaşamındaki vazgeçilmez kurumlardır.  Okullarımızın yegâne kaynağı ise öğretmenlerimizdir. Bugün Şişli ilçemizde 132 okulumuz, 39.258 öğrencimiz ve 2.710 öğretmenlerimiz ile bir dönemi huzurla tamamlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımız çalışmalarının ve gayretlerinin sonuçlarını bugün alacaklar. İlçemizdeki her çocuğumuzun, elinden gelenin en iyisini yapma çabası içerisinde olduğuna her daim inanıyoruz. Öğrencilerimizin bu gayretine cevap verebilmek adına bizler de var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bakanlığımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün himayelerinde birçok projeyi hayata geçiriyor ve katkı sunmaya devam ediyoruz. 

Öğrencilerimizin akademik, kültürel, sosyal ve sportif alanlarda, öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin mesleki kariyer alanlarında ve velilerimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda gelişimini desteklemek amacıyla ilçemizde kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak eğitim olanağı sunuyoruz.

Sevgili Öğrenciler

Başarı birden çok unsura bağlı olarak ulaşılabilen bir amaçtır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Tüm bu unsurları hedefe koyduğumuzda başarıyı yakalayabiliriz. Karnelerinizi bugün alacaksınız, şunu unutmamalıyız ki her şey not demek değildir. Her biriniz, gözlerinizde geleceğe emin adımlarla yürüme isteğini yansıttıkça başarıya ulaşacağımızdan asla şüphemiz olmayacaktır. Her biriniz bizim için ayrı bir değer, ayrı bir cevherdir. Sizler elbette her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz. Her zaman bu bilinçle hareket eden devletimiz tüm imkânlarını sizler için seferber etmektedir. 

Çok yorulduğunuz, çok çalıştığınız bir dönemi geri bırakarak kısa bir tatili hak ettiniz. Bu tatilinizi verimli geçirmenizi, kitap okumanızı ve dinlenmenizi tavsiye ediyor, hepinizin gözlerinden öpüyorüm. 

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım

Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görevi ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz ve alın terinizdir. "Okul Temelli Mesleki Gelişim" Çalışması kapsamında 9 eğitim ve 132 öğretmenimizle eğitimlerimizi tamamladık. 2022 ? 2023 Eğitim ve Öğretim Yılında sizlerin de ihtiyaç duyduğu alanlarda üniversitelerimizin desteği ile mesleki eğitimlerimize devam edeceğiz. Dönem boyunca gerçekleştirdiğiniz faaliyetlerle ilçemizin başarı seviyesinin arttırılmasında ve çocuklarımızın eğitiminde gösterdiğiniz gayretli çalışmalarınızdan ve gerçekleştirilen eğitimlere katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz

Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir. Evlatlarımızı çağın değerlerine uygun olarak en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyor, her bir öğrencimize bireysel farklılıklarını dikkate alarak ve özel olduklarını hissettirerek yaklaşıyoruz. Çünkü her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir. Bizlerle birlikte öğrencilerimizin hedefleri doğrultusunda sizler de büyük çaba harcıyorsunuz. Hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. 

Bugün öğrencilerimizin alacakları karne ile karşılaştığınızda durum ne olursa olsun, onlara duyduğunuz güveni kaybetmeyin ve desteğinizi esirgemeyin. Çocuklarımızı sadece karne notları ile değil, davranış ve tutumları ile de değerlendirmeliyiz. Yaptığımız bu değerlendirmeleri birleştirdiğimizde ancak tam başarıyı yakalamış olacağız. 

İlçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve okullarımızın organizasyonu ile bugüne kadar "Veli Akademileri" kapsamında 161 eğitim düzenlendi ve 3437 katılımcıyla tamamlandı. Katılım sağlayan tüm velilerimize teşekkür ediyorum. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı II. Dönemde de eğitimlerimiz artarak devam edecektir. Okullarımızın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün resmi bilgilendirme kanallarından bilgi alabilir, katılım sağlayabilirsiniz. 

Bu vesileyle,  okul yöneticilerimize, tüm öğretmen arkadaşlarıma ve ilçemiz personeline bir dönem boyunca yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tüm velilerimize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar ve iyi tatiller diliyorum.

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.