İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevgi YÜCEL'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevgi YÜCEL'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevgi YÜCEL'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz 2016 gecesinde, milli iradeyi ve demokrasimizi hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin kahramanca mücadelesi sonucunda engellenmiş ve demokrasimiz kazanmıştır.  O karanlık gecede vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan dahili ve harici düşmanlara karşı bu toprakların sahipsiz olmadığını gösteren aziz milletimiz, darbecilere karşı onurlu ve güçlü duruş sergileyerek; milli irademize, devletimize ve demokrasimize sahip çıkmışlardır.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda bir devletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil ya istiklâl ya ölüm diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz; 15 Temmuz gecesi tanklara ve tüfeklere göğsünü siper ederek, istiklâl ve istikbâline daima sahip çıkacağını ve bayrağımızın ilelebet yükseklerde dalgalanacağını bir kez daha göstermiştir. Bu ruh, yetiştirdiğimiz nesiller vasıtasıyla da daima varlığını sürdürecektir. İstiklal ve istikbalimizi korumak hepimiz için vatan ödevi olduğu kadar millî ve manevi değerlerine bağlı, demokrasi bilincine sahip, erdemli ve yetkin nesiller yetiştirmek dehepimizin üzerine düşen bir borçtur.Ülkemizin her alanda güçlenerek kalkınmasını sağlamak ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet gururla dalgalandırmak milletçe yegane vazifemizdir.

Bu sorumluluk bilinci ile 15 Temmuz 2016 gecesi canı pahasına mücadele eden aziz şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Sevgi YÜCEL

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.