İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Malazgirt Zaferi'nin 950. Yıl Dönümü Kutlu Olsun.

Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıl dönümü kutlu olsun... Bundan tam 950 yıl önce, 26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan ve silah arkadaşları üstün cesaret ve kahramanlıkları, ilim ve irfan geleneğiyle tarihin akını değiştirerek büyük bir medeniyetin temellerini atmıştır.
Malazgirt Zaferi'nin 950. Yıl Dönümü Kutlu Olsun.

Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıl dönümü kutlu olsun...

Bundan tam 950 yıl önce, 26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan ve silah arkadaşları üstün cesaret ve kahramanlıkları, ilim ve irfan geleneğiyle tarihin akını değiştirerek büyük bir medeniyetin temellerini atmıştır.

Alparslan'ın kazandığı bu başarı; imanın, cesaretin ve aklın zaferidir. İşte o iman ve cesaret, Anadolu'nun kapılarını Türklere sonuna kadar açmıştır.

Türk Milletine Anadolu'nun kapılarını açan ve Anadolu'yu ebedi ata yurdu yapan, bu topraklarda, birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hakim olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi ruhu, üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen milletin sinesinde hala dipdiridir, o ruh istikbalimizin ve bağımsızlığımızın teminatıdır.

İslam dünyasında da büyük bir birlik sağlayan Malazgirt Zaferi, Anadolu'da günümüze kadar süren adalet, kardeşlik, hoşgörü ve dayanışma temelleri üstüne kurulan medeniyetin ilk adımıdır. Merhameti ve adaletiyle örnek alınan Alparslan, bu topraklarda asırlardır süren barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan anlayışın öncüsü konumundadır.

Türkiye Cumhuriyeti de Anadolu'yu ebedi yurdumuz yapan Malazgirt Zaferi'nin üstünde yükselmiştir. Bu büyük medeniyetin mirasçıları olarak bizler de, ecdadımızdan aldığımız ilhamla adaleti, barışı ve hoşgörüyü her şeyin üstünde görüyoruz. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağımız bu kutlu yolculukta Malazgirt ruhu daima yol göstericimiz olacaktır.

Bu vesileyle başta Sultan Alparslan olmak üzere kahraman ecdadımızı ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Malazgirt Zaferi'nin 950'nci yıl dönümü kutlu olsun...

Selman KÜÇÜK

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.