İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Teknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği Protokolü

İstanbul Teknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği Protokolü

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İstanbul Teknik Üniversitesi arasında başta bilim olmak üzere eğitim,sanat ve kültür alanlarını kapsayan işbirliği protokolü, Müdürümüz Sn.Selman KÜÇÜK ile İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu tarafından imzalandı.

 

Protokol, özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek olan tüm eğitim hizmetlerinin niteliğinin artırılması, öğrencilerimizin kendilerini ve meslekleri tanımaları, eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleriyle geliştirilmesi ve ailelerin sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması başlıklarında taraflar arasında işbirliğini ve koordinasyonu sağlamayı amaçlıyor.

 

Protokolün ilk adımı olarak, rehberlik öğretmenleri ve ilgili akademisyenlerin bir araya gelerek; meslek alanları, tercih ve sınav sistemi gibi birçok önemli konuda öğrenciler için güncel çalışmalar yapması ayrıca  öğrencilerimizin meslekleri ve üniversite hayatını tanıyabilmesi için sürpriz etkinlikler gerçekleştirilmesi planlanıyor.

11-11-2021

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.