İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi YÜCEL'in Nevruz Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi YÜCEL'in Nevruz Bayramı Mesajı

Binlerce yıldan bugüne kadar insanı hayrete ve hayranlığa düşüren doğa, mahiyetindeki denge ve ölçü ile aslında tüm insanlığa yenilenmenin, tazelenmenin ve tüm farklılıklarına rağmen ortak paydalarda buluşarak bir arada yaşayabilmenin mesajını vermektedir.

 

Kadim medeniyetimizin en önemli bayramlarından biri olan Nevruz Bayramı, insanlığın tabiatla ve dili, ırkı, milliyeti ne olursa olsun birbirleriyle birlikteliğini temsil eder.

 

Doğanın uyanışını temsil eden ve bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz, Balkanlardan Mezopotamya'ya Kafkaslardan Orta Asya'ya tüm kavimlerce binlerce yıldır kutlanan bir festival havasıyla insanların kaynaşmasına, bütün dargınlıkların unutulmasına vesile olan, dostluğun ve kardeşliğin pekiştirildiği önemli bir bayramdır.   

 

Bizler, birbirinden farklı kültürlere mensup insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, farklılıkları zenginlik olarak kabul etmiş bir medeniyetin temsilcileriyiz.

Farklılıkları zenginlik olarak gören, doğanın yeniden canlanışını simgeleyen, kültürlerin ortak noktalarından olan Nevruz barış ve sevginin gücünü, dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini gösteren önemli değerlerimizden biridir. Bu sebeple bu geleneğe sahip çıkmak ve gelecek kuşaklara aktarmak bizler için önemli bir vazifedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle güzelliklerin habercisi kabul ettiğimiz Nevruz'un tüm insanlığa barış, kardeşlik, umut getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Sevgi Yücel 

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.