İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi Yücel19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi Yücel19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 da Samsun'a çıkışı, millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Bu yönüyle 19 Mayıs, bağımsızlığımız adına bir dönüm noktasıdır, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı gündür.

 

İşgal altındaki İstanbul'dan, İstiklal Harbi'nin kıvılcımını ateşlemek maksadıyla Samsun Tütün İskelesi'ne çıkan Dokuzuncu Ordu Müfettişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları; düveli muazzamaya karşı verilen bu kutlu mücadelede, ilk adımı attılar.

 

19 Mayıs 1919'da, "Tam Bağımsız Bir Ülke" olma mu?cadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin; milli ve manevi değerlerimize önem veren, daha çağdaş, daha akılcı ve daha modern bir ülke olması için milletimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Böylesine büyük bir günün gençlerimize armağan edilmesinde elbette Atatürk'ün onlara olan güven ve inancının tesiri vardır.

 

Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakabilmek için kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.

 

Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarının umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman  silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

Sevgi YÜCEL

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.