İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi Yücel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi Yücel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Milli Mücadele sonrasında hakimiyetin millete devredildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. Yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisidir. Bu birlik ve beraberlik sayesinde milli mücadelede zafere ulaşılmış; işgal altındaki topraklarımız, yeniden özgürlüğüne, bağımsızlığına kavuşmuştur.

23 Nisan 1920 günü, Türkiye Büyük Millet Meclisini açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, milletimizden aldığı güçle dünyadaki bütün mazlum milletlere örnek olacak bir başarı ortaya koymuşlardır.

Kendilerini millet iradesinden üstün görenlerle aziz milletimizin mücadelesi bitmemiştir ve bitmeyecektir. Milletimiz Kurtuluş Savaşında başlattığı mücadelenin en son örneğini 15 Temmuz Darbe Girişiminde de göstermiş, kendilerine gereken dersi bihakkın vermiştir.

Hepsinin ortak noktası kendilerini millet iradesinden üstün görmeleridir.

Sevgili Çocuklar;

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bu özel günün sizlere bayram olarak armağan edilmesi çok büyük anlam taşımaktadır. Bu günün sizlere özel kılınması size duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. 

Sizler en büyük zenginliğimiz,

Sizler geleceğe dair umudumuz,

Sizler yarınlarımızsınız. 

Bu sebeple sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Yaşadığı dünyayı tanıyan, yaşadığımız zaman diliminin gereklilikleriyle donanmış, geçmişiyle barışık, gözü ufuklarda, milli ve manevi değerlerini benimseyen, hayatın zorlukları ile mücadele edebilen kuşaklar olarak yetişmenizi sağlamak en büyük hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını, Birinci Meclis'in değerli üyelerini, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımıza barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.

 

 

Sevgi YÜCEL

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.