İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Selman KÜÇÜK'ün Göreve Başlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Selman KÜÇÜK'ün Göreve Başlama Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Selman KÜÇÜK'ün Göreve Başlama Mesajı

Değerli Eğitimciler, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

 

Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görevine 20 Ağustos 2021 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım. İstanbullu bir hemşehriniz olarak bu göreve atanmanın kıvancını ve heyecanını yaşamaktayım. İstanbul'un kıymetli ilçesi olan Şişli'nin eğitimini bizlere emanet eden Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'e şükranlarımı arz ediyorum.

 Şişli, tarihi ve kültürel olarak özel bir konumda olmasının yanı sıra, kültürel zenginliklerin de yaşandığı bir mozaiğe de sahiptir. Şişli'mizineğitim hedeflerine ulaşabilmesi için elimden gelen tüm gayreti göstereceğimi bildirmek isterim.

Üzerimizdeki görevin hassasiyetinin ve bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu nedenle, öğrencilerimize en kaliteli eğitim hizmetini ulaştırabilmek için tüm paydaşlarımız ile iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışacağımıza inanıyorum. Eğitim, içinde bulunduğumuz Kovid 19 salgın döneminde de görüldüğü gibi ülkemizin aydınlanma ve gelişmesindeki en önemli unsurlardan biridir. Öğrencilerimizin yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donatılması için araştırma, geliştirme, teknolojik yapım donatım ve benzeri tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Bunu, aziz Şişli halkının üzerimize yüklediği bir görev olarak görmekteyiz.

Ülkemizin kalkınmasındaki en önemli unsurlardan birisi olduğumuzun bilinciyle stratejik yönetim, çözüm odaklı iş birliği, vizyon odaklı hizmet ve tüm bireylerin katılımını destekleyen yönetim anlayışını bütün eğitim kurumlarımızda yaygınlaştıracağız.

 Eğitim ortamını bir ekosistem olarak görüp eğitimin tüm bileşenlerini aktif hale getireceğiz. Öğrencilerimizin akademik becerileri ile birlikte sosyal becerilerini de destekleyerek ülkemizin geleceğine yön veren, enerjisini ve yeteneğini ülkemiz için sarf eden bireyler olmaları için gayret göstereceğiz.

Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesinde ele alınan gelişim alanlarını, Şişli İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün önümüzdeki 5 yıllık stratejik yönetim süreci ile bütünleştireceğiz.

Kaliteli eğitim hizmeti ile her bireye ulaşabilmek, okul ve kurum yöneticilerimizin liderlik vasıflarını en etkin şekilde kullanmalarına, öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini üst düzeye taşımasına bağlıdır. Öğrenci ve velilerimizin eğitim faaliyetlerine daha fazla katılım sağlaması, öğrenmeyi daha cazip hale getirecek, eğitim ortamının bir yaşam ortamına dönüşmesine yardımcı olacaktır. Eğitimciler olarak ailelerin desteğinden olabildiğince faydalanmak, öğrencilerimize akademik ve sosyal becerilerin yanında millî ve manevi değerlerimizi benimsetmek öncelikli hedeflerimizdir. Çünkü bireyin yeteneği ahlaki değerlerle bütünleştiği anda kendisine ve topluma faydalı hale gelecektir.

Şişli'deki eğitim kurumlarından hizmet alan öğrencilerimiz şimdiye kadar ulusal ve uluslararası düzeyde sosyal, sportif ve bilimsel temalı birçok çalışmada başarıya imza atmış, ilimizi ve ülkemizi gururla temsil etmişlerdir. Bundan sonraki süreçte öğrencilerimizin girişimleri daha çok desteklenecek, gerek ulusal gerekse uluslararası çalışmalarında danışmanlık ve rehberlik hizmeti kalitesi artırılacaktır. Kurumlarımızın fiziki ve teknik şartları, uluslararası standartlara ulaştırılarak, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin gereksinimleri giderilecektir. Tüm gayretimiz, en değerli varlıklarımız çocuklarımız içindir.

 Şişli'de göreve başlarken emaneti devraldığımız Sayın Murat Mücahit YENTÜR'e yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yaptıkları çalışmaların unutulmayacağını belirtmek istiyorum. Şişli'de eğitim adına yapılacak işlerin daha da geliştirilerek geleceği şekillendirecek nitelikte devam edeceğinin bilinmesini istiyorum. İlçemizde Millî Eğitim Müdürlüğüne bugüne kadar hizmet edenlerden hayatta olanlara sağlık, huzur ve uzun ömürler; aramızdan ayrılanlara da yüce Allah'tan rahmet diliyorum.

Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, okul/kurum yöneticilerimize,  öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim.

Saygılarımla...

Selman KÜÇÜK

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

26-08-2021

 


Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.