İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SELMAN KÜÇÜK'ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAM MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Selman KÜÇÜK, 30 Ağustos Zafer Bayramı vesileyle bir mesaj yayımladı.  
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SELMAN KÜÇÜK'ÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAM MESAJI

Türk Milleti'nin varoluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiğimiz, birliğimizi perçinleyen, milletimizin istiklalini müjdeleyen, istikbalini aydınlatan 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

Aziz Türk Milleti'nin Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde 1919 yılında Samsun'da yaktığı İstiklal ateşi, Kurtuluş Savaşımıza giden yolu açmış ve Büyük Taarruzla bu kutlu mücadele taçlandırılmıştır. Bu kutlu zafer 1071 yılında Malazgirt Zaferi ile yurt edindiğimiz Anadolu'nun bir kez daha mübarek Şehit kanlarıyla bu toprakları ebedi vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür.

Bundan 99 yıl önce olduğu gibi bugün de tüm milletimiz istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda, kendisini, birliğini, bütünlüğünü, kalkınmasını, huzuru ve güvenliğini hedef alan bedbahtları, engin feraseti ve sarsılmaz cesaret ve kararlı duruşuyla, gerektiğinde canını ortaya koyarak bertaraf etmeye devam etmektedir.

Tam 99 yıl önce gerçekleşen 30 Ağustos zaferiyle bu toprakların ezeli ve  ebedi vatanımız olduğu tüm dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden doğuşunun, şahlanışının, tarih sahnesine yeniden çıkışının ilanıdır.


           Büyük Zaferin 99. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milletinin istiklali ve istikbali için canını ortaya koyarak bize bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. 

 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

 

Selman KÜÇÜK

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.