İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SELMAN KÜÇÜK'ÜN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Selman KÜÇÜK, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SELMAN KÜÇÜK'ÜN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Yeni bir eğitim öğretim yılına daha okullarımızda yüz yüze başlıyor olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Şişli eğitim ailesi olarak 3.244 öğretmenimiz ve 46.542 öğrencimizle yeni eğitim öğretim maratonuna başlamak için hazırız. Öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim alması adına, okullarımızda gerekli tüm tedbirleri aldık. Temizlik, maske, mesafe kurallarına uyarak çocuklarımızı okullarından, öğretmen ve arkadaşlarından ayırmamak için elimizden ne geliyorsa toplum olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatarak bu kutlu yolculukta eğitim camiamıza kolaylıklar diliyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Her birinizi çok özledik. İki yıllık süreçte gösterdiğiniz gayret, sabır ve uyum için sizlere teşekkür ediyorum. Okul, sizleri hayata hazırlayan, bilginin yanında iyiyi, doğruyu, güzeli öğrendiğiniz, akranlarınızla bir arada sosyalleşerek paylaşmayı, yardımlaşmayı, dostluğu ve nice insani duyguları, milli ve evrensel değerleri bir arada yaşama fırsatına eriştiğiniz evinizden sonra gelen ikinci yuvanızdır. Öğretmenlerinizin rehberliğinde geleceğe hazırlandığınız bu ikinci yuvanızda, sorumluluklarınızın bilinciyle hareket ettiğiniz sürece başarı ve mutluluk kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca salgın önlemlerine riayet etmeniz birinci önceliğimizdir.

 Kıymetli Velilerimiz,

Öğrencilerimizden ayrı kaldığımız zamanları bizlere destek olarak kolaylaştırdığınız, evlerinizde öğretmenlerimizle iyi bir ekip olduğunuz ve eğitimdeki sorumluluğumuza omuz verdiğiniz için teşekkür ederim. Okullarımızda her anlamda hazırız. Evlatlarınızı güvenle gönderebilir, özenli tutumunuzla destek olmaya devam edebilirsiniz. İçiniz rahat olsun...

Saygıdeğer Öğretmenlerim, Değerli Meslektaşlarım,

İnsanlık için eğitim-öğretimin ne kadar önemli olduğunu topyekûn tecrübe ettiğimiz bu süreçte, varlığınız Türk eğitimi için en güçlü dayanaktı. Sayenizde zor kolaylaştı, imkânsızlar mümkün oldu, içinde bulunduğumuz süreç en iyi şekilde yönetildi. Her birinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Artık ait olduğumuz yerde, çocuklarımızla buluşma ve kurallar çerçevesinde mesafeli ama gönülden yan yana derslerimize devam etme vakti geldi. Birlik ve beraberlik içinde, ekip ruhuyla, zorlukların sevgi ve bilgiyle üstesinden geleceğimize olan inançla yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Sizler, güzel ülkemizin yarınlarının mimarısınız. Yolumuz bir ve açık olsun...

 En kıymetli emanetlerimiz çocuklarımızın yüzünün güldüğü, hayalleri ve hedeflerine umutla kanatlandıkları ama en önemlisi sağlık ve huzurla dünyaya uyumlandıkları bir eğitim-öğretim yılına; okullarımızda, büyük eğitim ailemizle başlamanın gururuyla sözlerime son veriyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılımızın Şişlimize ve ülkemize sağlıkla hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.

 

Selman KÜÇÜK

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.