İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sevgi YÜCEL'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sevgi YÜCEL'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı yaşadığımız deprem felaketi gölgesinde buruk bir sevinç içerisinde kutluyoruz.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır." cümlesi; 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara'da, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan bir ışığın habercisi oldu.

Milli egemenliğin kabul edildiği bu tarih, aynı zamanda milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir iradenin ve hiçbir gücün tanınmayacağının teyidi bakımından da hayati bir önem taşımaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 103. yıldönümünü idrak ettiğimiz 23 Nisan tarihi, ilelebet milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan tarihi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak bu alanda dünyada bir ilki oluşturmaktadır. 

Sevgili Çocuklar;

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bu özel günün sizlere bayram olarak armağan edilmesi çok büyük anlam taşımaktadır. Bu önemli günün sizlere özel kılınması size duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. İlçemizde 139 kurumumuzda eğitime devam eden 39.268 öğrencimiz bizlerin en büyük zenginliği, geleceğe dair umudumuz ve yarınlarımızdır.

 

Ülkemizde on bir ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından bir yandan yaralarımızı sararken, bir yandan da geleceğimiz çocuklarımızın eşit şartlara ulaşabilmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 

 

Kahramanmaraş ili Türkoğlu ilçesinde ve Hatay ili Samandağ ilçesinde oluşturduğumuz on eğitim merkezimizle öğrencilerimizi en kısa sürede eğitim öğretime kavuşturduk. Eğitim yuvalarına kavuşan öğrencilerimizi geleceğe güvenle taşımayı hedefliyoruz. 6 Şubatta meydana gelen depremden bu güne dek enkaz çalışmalarında görev alan, yardım faaliyetlerinin okullarımızda toplanarak deprem bölgesine ve depremzedelere bizzat ulaştırmasını sağlayan, aşevi hizmetlerinde gönüllü olarak görev alan, depremzede öğrencilerimiz için çeşitli kursların açılması ve konteyner okulların kurulması, TÜBİTAK Şenliği ve tüm eğitim öğretim faaliyetlerinde görev alan eğitim camiamızın her bir ferdine, velilerimize ve paydaşlarımıza bu vesile ile şükranlarımı sunuyorum. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Birinci Meclis'in değerli üyelerini, ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimizi rahmet,minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımıza barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum.

 

 

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.