İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sevgi YÜCEL'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Sevgi YÜCEL'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Ulusumuzun kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün Samsun'a çıktığı, Kurtuluş Savaşının ilk adımını attığı, Türk Milletinin kurtuluş ateşinin yakıldığı ilk gündür. 19 Mayıs 1919, ulusumuzun tam bağımsızlık mücadelesinin başladığı bir dönüm noktasıdır. 

19 Mayıs gününün armağan edildiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir Atatürk'ün duyduğu güvenle gençliğimize armağan ettiği bugünü, gençliğimizin sonsuza kadar koruyacağına olan inancımız hiç azalmayacaktır. Böylesine değerli bir günün siz gençlere armağan edilmesi, Atatürk için gençliğin ne kadar değerli olduğunun göstergesidir. 

Sevgili gençler, bu emaneti hak ettiği en iyi şekilde korumak ve gelecek nesillere bırakabilmek için, sorumluluklarınızın farkında bireyler olacağınızı biliyorum. Size verilen emanetin ne kadar değerli ve ne kadar kutsal olduğunun farkında gençler olarak ülkenize hizmet etmeye başlayacaksınız. Bunun için de yeniliğe ve gelişime açık, bilgi çağının gerektirdiği donanıma sahip gençler olarak kendinizi geliştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız. 

 

Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarının umudu gençlerimizin 19 Mayıs   Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman  silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

                                                                          Sevgi YÜCEL

                                                             Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.