İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR'ün Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR'ün Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı    
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR'ün Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

 

Kurtuluş Savaşının lideri, Cumhuriyet'imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Milli Mücadelenin kahramanlarıyla birlikte karar verdiği yönetim şekli olan Cumhuriyetimizin 97'inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın, büyük onur ve heyecanını bir kez daha yaşıyoruz.

29 Ekim, yaşamak için canından başka bir varlığı kalmayan asil bir milletin, küllerinden yeniden doğuşunun sevincidir.

İdaresi altındaki sadece köyleri, şehirleri değil, ülkeleri kaybeden bir imparatorluğun varisleri olarak çok ağır bedeller ödeyen milletimizin, hür ve bağımsız yaşama yönündeki kararlılığı sayesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ancak iyi bir tarih bilinci, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin birlik ve beraberliğiyle ayakta kalabilecektir.

Bin yıldır mübarek kanlarını bu aziz vatan toprağı için akıtan şehitlerimizin ruh hallerini, askere gönderdiği tek yavrusunun eline kına yakan anaların duygularını yüreğimizin derinliklerinde hissetmeden Cumhuriyetin değerini anlamamız mümkün değildir.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan tüm insanları, dil, din, ırk ayrımı yapmadan tek millet olma anlayışı ile yoluna devam etmesi, şahsi hırs ve menfaatler yerine milli ülküyü şiar edinmesi mutlu ve müreffeh kılacaktır. Bu anlayışın dışına çıkan milletlerin, düşmanların oyuncağı olduğuna, şunun bunun kulu kölesi haline geldiğine ibretle şahit olmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı tebrik ediyor, bin yıldır vatan ve millet aşkına toprağa düşen aziz şehitlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, İstiklal Savaşı'nda, 1974 Kıbrıs Barış Harekatında, 15 Temmuz'da, terörle mücadelede, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Operasyonlarında, ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Dr. Murat Mücahit YENTÜR

İlçe Milli Eğitim Müdürü   

 

 

 

28-10-2020

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.