İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR'ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Sebebiyle Yayımladığı Mesaj

Değerli öğretmenim; en kısa zamanda öğrenci cıvıltılarının okul bahçelerini şenlendirdiği, sınıflarımızda heyecanlı yüreklerinin sizlerle buluştuğu sağlıklı günlerde buluşma özlemiyle en kalbi duygularımla selam, sevgi ve başarı dileklerimi sunarım. 24 Kasım Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun !!!
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR'ün 24 Kasım Öğretmenler Günü Sebebiyle Yayımladığı Mesaj

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,                                                                  

Kıymetli Meslektaşlarım;                                                                                                                                                                         24.11.2020

Sizlerin emeği, öğrencilerimizin kutlu yürüyüşlerinin vazgeçilmezidir. İlginiz, sevginiz, sabrınız ve öğrenciye uzanan merhamet yüklü eliniz insanlığı ve neslimizi ihya edecek en büyük güçtür. Emek, özveri ve gayretleriniz karşısında toplumumuzun duyduğu bu derin saygı ve şükran duygusu biz eğitimcilerin en önemli manevi hazzıdır. Sadece okulda değil hayatın her safhasında öncü ve örnek davranış sergileyen kişilerin mesleğidir öğretmenlik. Zihinlerdeki ve çevredeki tüm olumsuzluklardan sıyrılıp bilgi tohumlarını umutla taze dimağlara saçan kişidir öğretmen. Sınıfındaki öğrencisine ''Şu dünyada her şeyin en iyisine layık çok özel ve güzel çocuklar var! O da benim sınıfımda'' inancıyla cevherleri mücevhere dönüştürme bilinciyle örtülü yetenekleri keşfedicisidir öğretmen. Bir öğrenciyi, bir sınıfı değil; bir toplumu, top yekûn bir milleti şekillendiren kişidir öğretmen.

Öğretmenlerimizin sevgi dolu, sabırlı ve bilge olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık kadim bir mücadelenin ferdi olmaları beklenir. Ortak bir şuur ve hedefle milli, manevi, insani ve ahlaki değerlerle donanmış, bilgisini ve emeğini toplumun hayrına sarf edebilen yeni nesil, siz öğretmenlerimizin eseri olacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Cemiyetin düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir.'' diyerek toplumun en muhterem unsuru öğretmenlerimize aklı, vicdanı ve fikri hür nesiller yetiştirme sorumluluğu vermiştir.

Bu anlamlı günümüz vesile ile ahirete irtihal eden tüm meslektaşlarımıza Yüce Allah'tan rahmet diliyorum görevi başında şehit olan meslektaşlarımızı saygı, minnet ve rahmetle bir kez daha anıyorum.

Covid-19 salgınıyla tüm olumsuzlukları fırsata dönüştüren yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma göstermiş oldukları gayret ve fedakârlıktan ötürü şükranlarımı arz ediyorum.

Değerli öğretmenim; en kısa zamanda öğrenci cıvıltılarının okul bahçelerini şenlendirdiği, sınıflarımızda heyecanlı yüreklerinin sizlerle buluştuğu sağlıklı günlerde buluşma özlemiyle en kalbi duygularımla selam, sevgi ve başarı dileklerimi sunarım.

24 Kasım Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun !!!

Dr. Murat Mücahit YENTÜR

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.