İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Mücahit YENTÜR, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bugün milletçe kardeşlik bağlarımızın pekişmesine vesile olan bir Kurban Bayramı'na daha  kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

 

Bayramlar; sevgi, saygı dayanışma atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı paylaşma, dayanışma ve rahmet günleridir.

 

Kurban bayramı bizlere Hz. İbrahim (a.s) ve oğlu Hz. İsmail (a.s)'ın Allah'ın emrine kayıtsız-şartsız teslimiyetini, kardeşliği, elimizdeki malın ve gönlümüzdeki sevginin paylaştıkça çoğalacağını öğretir.

 

Manevi duyguların zirveye çıktığı  bu müstesna günlerde anne-babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı, sevgi ve merhamete muhtaç; yetim, öksüz, garip ve kimsesizlerin kimsesi olup maddi ve manevi açıdan onlarla kurduğumuz gönül köprülerimizi güçlendirelim.

 

Kıymetli Şişlililer

 

Bir yılı aşkın süredir tüm insanlığın büyük bir sağlık sınavından geçtiği Covid-19 salgınında, önemli bir yol kat edildi. Alınan sağlık tedbirlerinin yanında, aşılamanın başlamasıyla birlikte vaka sayılarındaki düşüş, umutlarımızı yeşertti. Sosyal kısıtlamanın sona erdiği bu bayramda, özlemlerimiz de nihayet son buluyor. Gönüllerin muhabbetle dolduğu, yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, barışın kol gezdiği bu mübarek günde; aile büyüklerimizi, eş dost ve akrabalarımızı arayıp sorarak ziyaret ederek çocukları sevindirerek muhtaç olanlara yardım elini uzatarak bayramın maneviyatını yüreklerimizde hissedebilir, gönüllerde hoş bir seda bırakabiliriz.

Daha nice bayramları hep birlikte sağlıklı ve huzur içinde geçirmek, aynı sıkıntıları bir daha yaşamamak adına toplumsal mücadelemizi sürdürmeli, aşılarımızı olmalı, bayram ziyaretlerinde maske ve mesafe tedbirlerini elden bırakmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı´nın hayırlara vesile olmasını diliyor, millî eğitim camiamızın ve tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.

Sevgi ve saygılarımla, iyi bayramlar...

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Dr. Murat Mücahit YENTÜR

 

 

 

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.