İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Harezmi Deneyim Paylaşım Günleri

Harezmi Eğitim Modeli kapsamında ilçemizde Sarıyer, Kağıthane ve Gaziosmanpaşa ilçelerinin uygulayıcılarının da katılımıyla "Harezmi Deneyim Paylaşım Toplantısı" Düzenlendi.   
Harezmi Deneyim Paylaşım Günleri

Harezmi Eğitim Modeli kapsamında Şişli, Sarıyer, Kağıthane ve Gaziosmanpaşa ilçeleri proje uygulayıcı öğretmenlerinin katılımıyla "Deneyim Paylaşım Toplantısı" düzenlendi. Şişli Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıya Şişli, Sarıyer, Kağıthane ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde görev yapan uygulayıcı öğretmenler katıldı. İki oturum halinde gerçekleşen deneyim paylaşım toplantısında uygulayıcı öğretmenlerin sahada uygulamada zorlandıkları 

konular ele alındı. Bunun yanında uygulayıcı öğretmenlerimiz, okullarında hayata geçirdikleri farklı metodları katılımcı öğretmenlerle paylaşarak bilgi alışverişinde bulundu.

 

Harezmî Eğitim Modeli, çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen yapıda İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilmiş bir eğitim modeldir. Eğitimin diğer süreçlerini doğrudan ve nitelikli etkide bulunduğu için genel bir eğitim modeli olarak da ele alınabilir. Öğrencilerin günlük, gerçek yaşam problemlerini tanımlayıp, çözmek üzere algoritma tasarlayan, adım adım bu sorunun nasıl çözüleceğini belirleyip programlamanın gücünden faydalanarak yenilikçi fikirler üretme sürecidir. Modelin zemininde beş ana başlık mevcuttur. Bilgisayar bilimi öğretiminin Sosyal Bilim dalı ile bütünleştirilen, Bilgi İşlemsel Düşünme becerisinin hayata adapte edildiği, Programlama ve Öğretim araçlarının etkin kullanıldığı, disiplinlerarası yaklaşımı yeniden yorumlayarak farklı disiplinlerin eş değerde yer aldığı işbirliğini benimseyen, Robotik ve Oyun tasarımı ile eğlenerek üreten, kendini sürekli güncelleyen bir eğitim modelidir. Proje okul öncesinden liseye kadar her kademedeki öğrenciyi kapsamaktadır.

19-01-202319-01-202319-01-202319-01-2023

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.