İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziler Günü 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Atatürk'e Gazi unvanı verilmesinin 100. yıl dönümünde,başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızı müdafaa etmek için canlarını ortaya koyan gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutlar, ebediyete irtihal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet dileriz.
Gaziler Günü 100. Yıl Dönümü Kutlu Olsun

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 19 Eylül 1921'de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e "GAZİLİK" ve "MAREŞALLİK" unvanının verildiği günün yıldönümü olan GAZİLER GÜNÜ'nü idrak etmenin engin duygusu içindeyiz.

 

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir.

 

Böylesine özverili tutumlarıyla hepimize örnek olan gazilerimize saygı duymak ve değerli kişiliklerine yakışır imkânlar altında yaşamlarını sürdürmelerini, varsa sorunlarının çözülmesini ve her  fırsatta minnet duygularıyla takdir edilmelerini sağlamanın toplumsal sorumluluğumuz olduğu bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da onlara layık oldukları kıymeti devlet ve millet olarak vermeye devam edeceğiz. 

 

Bu duygularla 'Gaziler Günü'nü kutluyor, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, yaşayan gazilerimize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum

 

SELMAN KÜÇÜK

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.