İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünyanın En Büyük Havacılık ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020'de Öğrencimiz Nisanur Elmas'ın Başarısı Bizleri Gururlandırdı

İlçemiz Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi öğrencisi Nisanur Elmas, "ÇIĞAN" projesi ile katıldığı Teknofeste, projesi ile ilgili bilgi vermek üzere TRT Haber canlı yayın konuğu oldu. Öğrencimizi, ailesini ve öğretmenlerini tebrik eder başarılı projelerinin devamını dileriz.
Dünyanın En Büyük Havacılık ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020'de Öğrencimiz Nisanur Elmas'ın Başarısı Bizleri Gururlandırdı

Dünyanın En Büyük Havacılık Festivali TEKNOFEST 2020 Tamamlandı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin en önemli ayağını oluşturan Teknoloji Yarışmaları 24-27 Eylül 2020 tarihlerinde Milli Mücadele'nin gazi şehri Gaziantep'te düzenlendi. 

TEKNOFEST 2020  21 farklı kategorideki Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçen seneden farklı olarak; Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması yer alarak Gaziantep'te düzenlendi.

Türkiye'de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedeflenmiş ve bu hususta bu alanda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 5 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanmıştır.  TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 3 Milyon TL'nin üzerinde ödüller Cumhurbaşkanı'mız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın şereflendirdiği törenle takdim edilmiştir.

İlçemiz, Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi öğrencisi Nisanur Elmas, "ÇIĞAN" isimli projesiyle bizleri gururlandırdı. Aynı zamanda projesinin oldukça rağbet görmesi üzerine TRT Haber canlı yayın konuğu oldu.

Bu başarıda emeği geçen  başta Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi okul müdürümüz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve  öğrencimizin ailesini tebrik eder, başarı ve gayretlerinin devamını dileriz.

27-09-202027-09-2020

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.