İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Baharın Müjdecisi Nevruz Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Baharın Müjdecisi Nevruz Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Şişli İlçe Nevruz Bahar Bayramı kutlamaları bu yıl da Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde halat çekme, yumurta yarışı, ateşten atlama etkinlikleriyle coşkulu bir şekilde gerçekleşti. 

Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bahçesinde düzenlenen "Nevruz Programı" Kutlama Programına Şişli Kaymakamı Sn. Ahmet Gazi Kaya, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi Yücel, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Kazım Artut, Şube Müdürlerimiz, çevre okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldılar.

Teknik Müdür Yardımcısı Çetin Akmeşe'nin sunumuyla başlayan programda saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Okul Müdürü Sn. Kemal Biricik'in konuşmasının ardından Beden Eğitimi zümresi tarafından düzenlenen yumurta kırma, yumurta taşıma ve halat çekme yarışmasına geçildi. Sanat tasarım öğrencilerinin boyadığı yumurtalar yarışma için İlçe Protokolüne dağıtıldı.

Gaziantep yöresine ait halk oyunlarını sergileyen Hüseyin Avni Kurşun İlkokulu Folklör Ekibinin gösterisinin ardından Nevruz ateşini yakıldı. Ateş üzerinden ilk atlayışı Okul Müdürü Sn. Kemal Biricik ve Şişli Kaymakamı Sn. Gazi Kaya gerçekleştirdi. Bayramın heyecanıyla öğrencilerimiz de ateş üzerinden atlayarak nevruzu kutladılar.

Programın son etkinliği olarak Şişli Kaymakamı Sn. Ahmet Gazi Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Kazım Artut ve Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Sevgi Yücel, örs üzerinde demir dövdüler.

Programdan sonra davetlilere geleneksel nevruz yemeği olan içli pilav ikram edildi. Nevruz programı, konukların okuldan ayrılması ile sona erdi. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

30-03-2022
30-03-202230-03-202230-03-202230-03-202230-03-2022Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.