İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Mill Eğitim Müdürümüz Sayın Selman KÜÇÜK, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

En kutsal, kıymetli mesleklerden biri her zaman öğretmenlik olacaktır. Bu mesleğin bir mensubu olduğumuz için dünyanın en şanslı insanları olduğumuzu düşünüyorum. Öğretmen, insanların yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir.

Öğretmenlik gücünü sevgiden alır. Kalpten, sevgiyle yapılmayan bir işin başarıya ulaşması da mümkün değildir. Bizim mesleğimizin başarısı ise sadece öğrencimize anlattığımız ders değil onlardan etrafa saçılan sevgi, umut, heyecan ve mutluluktur. Öğretmenlerimizi her an canlı tutan da bu umudun özveriyle yoğrulmasıdır.

Bundan doksan üç yıl önce, 11 Kasım 1928 tarihinde yeni kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını vermiştir. Bu önemli kararın üzerinden 14 gün geçtikten sonra; 24 Kasım 1928 tarihinde meclisin aldığı karar resmileşerek yürürlüğe girmiş ve 24 Kasım "24 Kasım Öğretmenler Günü" olarak ilan edilmiş, o günden sonra da bütün Türkiye'de kutlanmaya başlanmıştır.

Türk Milleti'nin gönlünde, meslekten öte saygın ve kutsal bir yeri olan siz öğretmenlerimiz, 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlatılan kurtuluş hareketinin günümüze yansıyan meşalesi, eğitim ordumuzun yılmaz neferlerisiniz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üstün bir vazife şuuruyla sevgiyi, insan onur ve haysiyetini temel alarak, kutsal görevlerinizi en güzel şekilde yerine getirmeye devam edeceğinize inancımız tamdır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken vefat eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; yılmadan, yorulmadan üzerlerine yüreklerinden başka bir şey kuşanmayan siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutlar hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selâmlarım.

Selman KÜÇÜK

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.