İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Bağımsızlık mücadelemizin sembolü, demokrasimizin ve egemenliğimizin güvencesi, milli iradenin yansıma noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101'inci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve heyecanını milletçe yaşıyoruz.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!

Bağımsızlık mücadelemizin sembolü, demokrasimizin ve egemenliğimizin güvencesi, milli iradenin yansıma noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101'inci yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve heyecanını milletçe yaşıyoruz.

        Cumhuriyetimizin inşa sürecinde tarihi bir dönüm noktası olan ve ülkemizin kuruluş yılları ruhunu içinde barındıran 23 Nisan 1920 günü, Türkiye Büyük Millet Meclis'ini açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, milletimizden aldığı güçle dünyadaki bütün mazlum milletlere örnek olacak bir başarı ortaya koymuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak başlattığı istiklal mücadelemizin özgürlük meşalesi; Hacı Bayram Camiinde kılınan Cuma Namazının ardından, dualarla, Kuran-ı Kerim tilavetleriyle açılışı yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yakılmış ve mücadelemiz türlü zorluklara rağmen ecdadımızın azim ve iradesiyle destansı bir zaferle taçlanmıştır.

Egemenlik Milletin Gelecek Çocuklarımızındır! 
Sevgili Çocuklar;

 

Sizler, güzel ülkemizin ümidi, istikbalimizin yegâne sancaktarı olacaksınız.  Bu nedenle bizler bütün gelecek hayallerimizi sizlerin inşa ettiği güçlü Türkiye Cumhuriyeti üzerine kuruyoruz.  İnanıyoruz ki, yarınların Türkiye'si sizlerle aydınlık, sizlerle mutlu; sizlerle daha gelişmiş ve kalkınmış olacaktır. Sizlerin eğitimli, nitelikli, kültürlü, yenilikçi, tarihine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerini benimseyen, hayatın zorlukları ile mücadele edebilen kuşaklar olarak yetişmenizi sağlamak bizlerin en büyük hedefidir.   


Pandemi nedeniyle bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı daha buruk

geçecek, ancak güzel günler yakındır, birçok bayramda yeniden sokaklarda, meydanlarda, elimizde ay-yıldızlı bayraklarımızla birlikte olacağız.

 

Bu vesile ile COVID-19 pandemisinin tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına aldığı bu dönemde, devletimizin aldığı tedbirlere titizlikle uyan tüm çocuklarımıza sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını, Birinci Meclis'in değerli üyelerini, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımıza barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı kutluyorum.

 

 

                                                                                    Dr. Murat Mücahit YENTÜR

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

23-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-2021

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.