İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 103. Yıl Dönümü, İlçemizde Coşkuyla Kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 103. Yıl Dönümü ilçemizde coşkuyla kutlandı. Kortej yürüyüşü, çelenk takdim töreni ve kutlama programının yanı sıra Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Programına da ilçemiz katılım sağladı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurulduğu, 23 Nisan 1920 tarihi, kader birliği yapmış, istiklal ve istikbal mücadelesini el birliğiyle, gönül birliğiyle yapmaya azmetmiş aziz milletimiz için, bir dönüm noktası olmuştur. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin en somut tecellisidir. Bu birlik ve beraberlik sayesinde milli mücadelede zafere ulaşılmış; işgal altındaki topraklarımız, yeniden özgürlüğüne, bağımsızlığına kavuşmuştur. Milli egemenliğin kabul edildiği bu tarih, aynı zamanda, milli iradenin dışında ve üstünde hiçbir iradenin, hiçbir gücün tanınmayacağının teyidi bakımından da hayati bir önem taşımaktadır. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar'ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir. Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, Atatürk'ün verdiği önemi ifade etmektedir.

 

Kuvayi Milliye İlkokulu öğrencileri Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevgi Yücel'i makamında ziyaret etti. Makamı devralan öğrenciler, Şişli okullarında yapmayı istedikleri çalışmaları anlattı ve hayalindeki Şişli okullarını tasvir etti. 

 

23 Nisan 2023 Pazar günü ilçemiz Nilüfer Hatun Ortaokulu Bando Takımı tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden başlayan ve Nişantaşı Valikonağı Caddesinden geçerek  çelenk takdim alanı olan Maçka Sanat Parkı'na doğru kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Tüm yol boyunca kortej gerçekleştiren öğrencilere halk tarafından ilgi yoğundu.

 

Aynı gün Maçka Sanat Parkı'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çelenk Takdim Töreni gerçekleştirildi. Programa Şişli Kaymakamı Sayın Ahmet Gazi Kaya, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevgi Yücel, protokol üyeleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katılım sağladı. Şişli İlçe Müdürü Sayın Sevgi Yücel, öğrencilerle birlikte anıta çelenk bıraktı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anısına fotoğraf çekimi ile tören sona erdi. 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı ise Şişli Gülbağ Selim Sırrı Tarcan İlkokulu'nda gerçekleşti. Protokol üyelerinin katıldığı programda okul öğrencileri hazırladıkları şiir ve halk oyunları gösterilerini sundu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Şişli Kaymakamı Sayın Ahmet Gazi Kaya, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevgi Yücel ve Şişli Emniyet Müdürü Özay Kayhan tarafından hediyeleri takdim edildi.

 

Bir başka kutlama programı ise Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirildi. Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Hastane Sınıfı'nda eğitim öğren öğrenciler ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Sevgi Yücel ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Muammer Demirbaş bir araya geldi. Şiir dinletisi hazırlayan öğrencilere küçük hediyeler hazırlandı ve bayram coşkusu birlikte yaşandı. 

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Taksim Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen bayram programına ilçemizden Resneli Niyazibey İlkokulu, Halide Edip Adıvar İlkokulu, Kuvayi Milliye İlkokulu, Feriköy Necdet Kotil İlkokulu ve Şehit Murat Demirci Ortaokulu öğrencileri katılım sağladı. 


25-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-202325-04-2023

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - (0212) 296 65 636465

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.