İSTANBUL ŞİŞLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Mücahit YENTÜR’ün 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sayın Murat Mücahit YENTÜR’ün  2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Yeni bir umut, yeni bir heyecanla, artık dün dünde kaldı cancağızım artık yeni şeyler söylemek lazım. Bir eğitimci duyarlılığıyla her dem yeni doğuyoruz. Ve öğrencilerimize, sınıflarımıza, okulumuza yeniden merhaba diyoruz.

Okullarımız, bireyin yaşamında temel eğitimin verildiği, bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zekâ ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreçtir. Çocuklarımızın ilgi ve kabiliyetleri yönünde hayata ve üst öğrenime hazırlanması Milli Eğitimimizin temel amaçları arasındadır. Bu amaçlarımızın gerçekleştirilmesi ise bilgi aktarmak yerine, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu bir nesil yetiştirmekle mümkündür.

Kıymetli öğretmenlerimiz;

Her alanda değişimi ve dönüşümü fırsat bilip gelişmenin yönünü ve niteliğini belirleyerek, bilim ve teknolojinin ekonomik ve toplumsal yarar sağlayacak şekilde yenilenmesini sağlayıp, dünyadaki saygınlığımızı artırmak en önemli hedefimizdir. Velilerimizin desteğini alarak değişimi yönetmek, davranışa dönüştürmek, bilgi çağının öğretmen rollerini belirlemektedir.

Sevgili öğrenciler;

Okulda hem yeni bilgiler öğrenecek, yeni arkadaşlıklar edinecek hem de çok eğlenceli ve unutamayacağınız zamanlar geçireceksiniz. Hayat rotanız okul sıralarından, koridorlarından, öğretmenlerinizin emeklerinden geçecektir. Başarıya ulaşmada en önemli unsur düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayın.  Okuma kültürü ise bu işin en başında gelir. Kitaplar sizleri farklı ufuklara taşır. Sizlere her zaman inanıyor ve güveniyoruz.

Değerli velilerimiz;

Onlar "Önce sizin, sonra bizim, sonra bu ülkenin en değerli varlıklarıdır." Onlara daima yaşama sevinci aşılayalım. Hassas ve taze ruhlarına karamsarlık gölgesinin düşmemesi için çaba sarf edelim. Çünkü ülkemiz bugün dünden çok daha iyi şartlardadır. Yarınlar bugünlerden de güzel olacaktır. Önemli olan çocuklarımızın süreç odaklı kazanımlarının değerlendirilmesidir. Problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmek, çocuklarımızın başarısını hep beraber paylaşmak en büyük arzumuzdur.

Ülkemizi daha mutlu yarınlara taşımanın heyecanı içerisindeyiz. Her yeni gün, yeni umut ve imkânlarla doğar. Bu vesile 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılının hayırlı ve güzel bir yıl olmasını temenni ediyor, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Vali Konağı Cad. Güzelbahçe Sok. No2 Nişantaşı/Şişli - 02122966563-64-65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.